Niemal 2 mln zł na sprzęt w szpitalu specjalistycznym

16.11.2018   Autor: Jakub Sierakowski

Ponad 1,5 miliona złotych dla szpitala specjalistycznego w Pile od wojewody. Środki pochodzą z budżetu państwa i mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu. Powiat do tej kwoty dołożył kolejne niemal 400 tys. zł.

- Te inwestycje, które dotyczą zdrowia publicznego, to jest coś, czego chyba nie trzeba nikomu szczególnie wyjaśniać, jak jest to potrzebne mieszkańców powiatu pilskiego, Piły i nie tylko. Inwestycja w szpital powiatowy, to zawsze sprawa fundamentalna, a tutaj dotyczy to tak ważnego oddziału jak oddziału intensywnej terapii i anestezjologii, neurologii - wymienia Zbigniew Hoffmann, wojewoda wielkopolski.

Na mocy umowy wojewody wielkopolskiego z władzami starostwa powiatowego w Pile, oba te oddziały zostaną teraz dosprzętowione. W sumie niemal 2 miliony złotych będą przeznaczone między innymi na zakup ośmiu respiratorów, specjalistycznych, medycznych łóżek, a także sprzętu podtrzymującego życie dla pacjentów w ciężkim stanie.

Szpital specjalistyczny w Pile środki ma otrzymać jeszcze w tym roku. Wszystko to w ramach wsparcia, które wielkopolskim szpitalom przekazuje Urząd Wojewódzki. Wcześniej pomoc otrzymała m.in. placówka w Gnieźnie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group