Wiceminister o modernizacji służb mundurowych

19.10.2018   Autor: Michał Kępiński
---

O modernizacji służb mundurowych i niedzielnych wyborach samorządowych mówił w Pile wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Paweł Szefernaker. Zaznaczył również, że rząd nadrabia zaległości sprzed lat.

– Prawo i Sprawiedliwość stawia na bezpieczeństwo. Prawo i Sprawiedliwość realizuje realizuje ten program z którym szło do wyborów i uważamy także, że jest potrzebna lepsza współpraca z samorządami w wielu miastach w Polsce. Lepsza współpraca straży gminnych i miejskich z jednostkami podległymi MSWiA. Dlatego tak ważne są te wybory samorządowe, ważne jest także to kogo wybierzemy w tych wyborach
- mówi Paweł Szefernaker, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji.

Paweł Szefernaker mówił także o nowej Komendzie Powiatowej Policji w Pile, której budowa rozpocznie się w przyszłym roku. Do programu modernizacji służb mundurowych włączono również pilskie jednostki ratowniczo-gaśnicze. Do wszystkich gmin, które zgłaszały zapotrzebowanie, trafiły pieniądze na nowy sprzęt. Chodzi między innymi o jednostki w Białośliwiu, Kaczorach czy Miasteczku Krajeńskim.

Na realizację w całym kraju programu modernizacji służb mundurowych w latach 2017 - 2020 zabezpieczono ponad 9 miliardów złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group