Powstanie, czy nie? Hala sportowa zagrożona?

05.10.2018   Autor: Redakcja
---

Czy powiatowe inwestycje omijają Czarnków? Takie pytanie zadają włodarze miasta po przesunięciu planowanej budowy sali sportowej przy liceum ogólnokształcącym. Zarząd powiatu odpowiada, że takie zarzuty są absurdalne, a przełożenie inwestycji da możliwość pozyskania dodatkowego dofinansowania.

Pierwsze zapowiedzi modernizacji obiektów sportowych przy liceum im. Janka z Czarnkowa pojawiły się już parę lat temu. Na razie jednak podziwiać można tylko zawieszony na szkole baner z wizualizacją nowej sali. Inwestycja nie ruszy także w tym roku ponieważ środki na jej budowę zostały przesunięte z tegorocznego budżetu do prognozy finansowej powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego na przyszły rok. Jest to, zdaniem miasta, niepokojąca decyzja bo prognoza finansowa nie jest gwarantem realizacji inwestycji.

- Jest tylko zamiarem realizacji. Natomiast o tym czy kwota w budżecie jest zapewniona decyduje rada uchwalając uchwałę budżetowa a to stanie się najwcześniej w miesiącu grudniu bieżącego roku a więc wtedy kiedy już będzie nowa rada powiatu, a być może i nowy zarząd - niepokoi się Franciszek Strugała, burmistrz Czarnkowa.

Zdaniem powiatu przesunięcie inwestycji było niezbędne, aby zapewnić jej odpowiednie finansowanie. Ujęcie sali sportowej przy liceum w Czarnkowie w prognozie finansowej ma dać możliwość przeznaczenia na budowę sali ponad 1,5 miliona złotych więcej niż było zapisane w budżecie w tym roku. Pozwoli to również zabiegać o dotację z Ministerstwa Sportu.

- Mamy nadzieję, że takie dofinansowanie zostanie przyznane dzięki czemu budżet tej inwestycji jeszcze się zwiększy. Uspokajam zatem, powiat absolutnie nie rezygnuje z budowy tej sali gimnastycznej, nie została ona w żaden sposób wyrzucona z jakichkolwiek planów powiatu. Jest to priorytet na rok 2019 - zapewnia Piotr Urbaniak, rzecznik powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.

Ponadto, zarząd powiatu podkreśla, że jakiekolwiek zarzuty o brak inwestowania w Czarnkowie są bezzasadne. Świadczyć o tym ma fakt, że na czarnkowskie projekty przeznaczono w tym roku podobną kwotę jak na inwestycje w drugim dużym ośrodku powiatowym - Trzciance.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group