Franciszek Strugała nie będzie już burmistrzem

04.09.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Od ponad 28 lat burmistrzem Czarnkowa jest Franciszek Strugała. W mieście szykują się jednak zmiany. Bu​mistrz postanowił, że nie będzie startować w nadchodzących wyborach samorządowych. Na jego miejsce jest czworo chętnych kandydatów.  

Przez ponad ćwierć wieku na stanowisku burmistrza Czarnkowa zasiadała jedna osoba. W wyborach samorządowych Franciszek Strugała wygrywał bezapelacyjnie większością głosów mieszkańców. W tegorocznych wyborach czarnkowianie jednak nie będą mogli już na niego zagłosować.

- Człowiek powinien jak to się mówi opuścić stanowisko podobnie jak sportowiec, w pełni formy. Myślę, że tak jest - mówi Franciszek Strugała, burmistrz Czarnkowa.

Obecny burmistrz zdecydował udać się na zasłużoną emeryturę. Przez wszystkie lata swojej pracy dla Czarnkowa startował spod skrzydeł komitetu „Jutro dla Czarnkowa” i to właśnie z tego komitetu, Franciszek Strugała popiera kandydata na swoje obecne stanowisko, Andrzeja Tadlę, obecnego przewodniczącego Rady Miejskiej w Czarnkowie.

- Doświadczenie dobrej współpracy z panem przewodniczącym i widziałbym go na tej funkcji w kolejnej kadencji, bo wiem, że będzie kontynuatorem tego co się zaczęło - dodaje Franciszek Strugała.

Andrzej Tadla od lat związany jest z lokalnym samorządem. To właśnie znajomość potrzeb mieszkańców i sytuacji finansowej miasta zdaniem obecnego burmistrza ma pozwolić na stabilny rozwój Czarnkowa.

- W tej kadencji, plan kadencyjny praktycznie został zapisany, przez radę został wykonany i to jeszcze z nawiązką, także udaje się wypracować w radzie takie zadania, które są w stanie włodarze miasta zrealizować - zapewnia Andrzej Tadla, KWW „Jutro dla Czarnkowa”.

Kontynuować ale także wprowadzać innowacyjne rozwiązania planuje także obecny wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki Jacek Klimaszewski, który podjął decyzję ze Starostwa Powiatowego przenieść się do Urzędu Miasta.

- Widzę, że w samorządzie, dlatego, że w mieście można jeszcze dużo poprawić. Nadać mu inną drogę, inne kierunki funkcjonowania. Jest jeszcze dużo rezerw, które Czarnków powinien wykorzystać - twierdzi Jacek Klimaszewski, KWW Jacek Klimaszewski – Jeden Czarnków.

Jednym z głównych celów Jacka Klimaszewskiego ma być m.in. rewitalizacja parku Staszica, który od wielu lat służy mieszkańcom jako miejsce wypoczynku i imprez plenerowych. Kandydatura Jacka Klimaszewskiego popierana jest przez Platformę Obywatelską. Faworytką Polskiego Stronnictwa Ludowego na stołek burmistrza Czarnkowa jest jedyna kandydatka na to stanowisko, Ewa Kozłowicz.

- Pracuje w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej i w samorządzie terytorialnym od 90 roku. Posiadam doświadczenie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej to moje miejsce pracy ale tam pokazałam, że nie tylko realizacja rozdawnictwa pieniędzy, ale też nowatorskie rozwiązania
- mówi Ewa Kozłowicz, KWW Polskie Stronnictwo Ludowe.

Ewa Kozłowicz, która jest obecnie kierownik czarnkowskiego MOPS-u na swoim koncie ma także wiele inicjatyw społecznych takich jak: Wózki na Pokład, Morsowanie czy Pchli Targ. O zarządzanie miastem walczyć będzie także Piotr Pawłowski, wieloletni radny miasta Czarnków.

- Moim priorytetem jest zrównoważony rozwój. Będę wspierał inicjatywy proekologiczne i prozdrowotne. Dla mnie burmistrz to odpowiedzialność i służba - przekonuje Piotr Pawłowski, KWW Czarnkowianie.

Kandydat startujący z list komitetu Czarnkowianie jest popierany przez partię polityczną Prawo i Sprawiedliwość.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group