Trwa ogólnopolski protest kierowców ciężarówek

17.08.2018   Autor: Redakcja
---

Odpowiedź kierowców ciężarówek na policyjną akcję TiR. Protest kierowców potrwa od godz. 7.00 do 20.00.

Od 3 sierpnia policjanci w całym kraju zwiększyli ilość kontroli pojazdów ciężarowych. Funkcjonariusze zaczęli zwracać uwagę na TIR-y i ich kierowców, którzy wyprzedzają na zakazach i blokują pasy ruchu.

- Za dużo już tego było. Od dzisiaj robimy porządki z TIR na ekspresówkach i autostradzie. Kto wyprzedza na zakazie, wyprzedza kilometrami blokując pas albo jedzie więcej niż 80 km/h będzie żałował. Pierwsi już są... - napisał na swoim twitterze mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik wielkopolskiej policji.

Na odpowiedź kierowców ciężarówek nie trzeba było długo czekać. Tirowcy zaczęli się skarżyć na zbytnią nachalność policjantów i wyrażać swoje niezadowolenie. Tak powstała akcja Protest69.

- W ramach akcji PROTEST69 walczymy o spełnienie naszych postulatów, które formułujemy jako zawodowcy, których miejscem pracy jest droga - informują organizatorzy protestu na swojej głównej stronie internetowej. Wbrew obiegowym opiniom nie walczymy tylko o swoje lecz o dobro wszystkich użytkowników dróg! - przekonują organizatorzy protestu.

Listę wszystkich postulatów kierowców można znaleźć TU: http://protest69.pl/nasze-postulaty/
opr. Maria Megger

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group