Nasi strażacy wrócili z akcji w Szwecji!

06.08.2018   Autor: Redakcja
---

Dziś około godziny 14-tej wróciła piątka strażaków, którzy 20 lipca wyruszyli w podróż do Szwecji, aby uczestniczyć w międzynarodowej akcji gaśniczej.

Po przybyciu do komendy dowódca naszej załogi mł. kpt. Przemysław Olszewski zameldował Komendantowi Powiatowemu PSP w Pile bryg. Rafałowi Mrowińskiemu o powrocie z misji ratowniczej.

Polscy strażacy podczas 14-dniowej misji, pomagali szwedzkim służbom w walce z pożarami lasów. Rejon działania Polaków obejmował 6,5 tys. hektarów lasów. W akcji gaszenia pożarów w Szwecji brali udział głównie ratownicy z województwa zachodniopomorskiego i wielkopolskiego. Dodatkowo wspierali ich strażacy z Mazowsza i Komendy Głównej PSP.

Polscy strażacy byli samowystarczalni pod względem logistycznym, mieli własne namioty i wyżywienie oraz medycznym, bo w skład grupy wchodzili również ratownicy medyczni.

Podczas tych dwóch tygodni strażacy pracowali bez dnia przerwy w tzw. sposób „rotacyjny”. Bronili przed ogniem m.in. miejscowość Karbole, z której wcześniej ewakuowano mieszkańców. Zbudowali tam linię obrony o długości siedmiu kilometrów.

fot. i opr. kpt. Paweł Kamiński, PSP w Pile

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group