Lokomotiw - Polonia: do Dyneburga na pożarcie

28.07.2018   Autor: Mateusz Ryczek
---

W atmosferze skandalu odbywał się zeszłotygodniowy zaległy mecz w ramach czwartej kolejki Nice 1. ligi żużlowej pomiędzy Euro Finnance Polonią Piła a Lokomotiwem Daugavpils, przegrany przez pilan 42:48. Oslabionych nieobecnością zagranicznych zawodników polonistów czeka jutro rewanż na łotewskiej ziemi w atmosferze jeszcze większego skandalu, jako że każdego dnia na światło dzienne wychodzą nowe fakty.

Już przed tygodniem informowaliśmy Państwa o wstrzymanej przez prezydenta Piły Piotra Głowskiego miejskiej dotacji o wysokości 300 tysięcy złotych z powodu podejrzeń o sfałszowanie faktur. Prezes Polonii, Tomasz Soter, próbował zaszatanżować prezydenta w wystosowanym do niego piśmie, grożąc, że jeśli dotacja nie zostanie przyznana, to klub wycofa się z rozgrywek. Piotr Głowski odpowiedział na apel Tomasza Sotera: – Każdy kto jest człowiekiem honoru powinien zawiesić działalność do czasu wyjaśnienia wszystkich wątpliwości.

Ten jednoznaczny komunikat prezydenta powinien oznaczać, że klub - zgodnie z zapowiedzią - wycofa się z rozgrywek. Okazuje się, że niekoniecznie. Spekulowano, że rewanżowe spotkanie z Lokomotiwem Daugavpils na Łotwie zostanie oddane walkowerem, by zawodnicy mogli skupić się na meczu z Wandą Kraków i ewentualnym barażu. Wychodzi na to, że Polonia pojedzie na Łotwę, by odbyć spotkanie z miejscowym przeciwnikiem. Tyle że jedzie do Dyneburga na pożarcie, czego dowodem jest awizowany skład na jutrzejszy mecz. Nie ma w nim dwóch Szwedów: Tomasa Jonassona oraz Pontusa Aspgrena. Pojedzie za to inny żużlowiec ze Skandynawii - Duńczyk Thomas Joergensen, który w barwach pilskiej Polonii wystąpił w jednym meczu, a konkretniej trzech wyścigach, zdobywając w nich jeden punkt. Dodatkowo w rozgrywkach ligowych zadebiutuje Oskar Rowecki. Drużyny nie poprowadzi natomiast Tomasz Ż., który w międzyczasie usłyszał zarzuty fałszowania faktur. Prokurator rejonowy, Magdalena Roman poinformowała, że menedżer Polonii sam zgłosił się na przesłuchanie. Tomasza Ż. zastąpi kierownik drużyny Paweł Szałapski.

W zespole gospodarzy także doszło do kilku zmian. Nie wystąpi oszczędzany na spotkanie z Orłem w Łodzi Wadim Tarasienko. W roli seniora zastąpi go Artiom Trofimow, a debiut zaliczy szesnastoletni Ernest Matjuszonoks. Nieobecność Tarasienki nie przybliży jednak ekipy znad Gwdy do wygranej. Polonistom zawsze trudno jeździło się na Łotwie, czego dowodem jest zeszłoroczna konfrontacja obu zespołów, zakończona zwycięstwem Lokomotiwu 58:32. Zespół z grodu Staszica ani razu nie wrócił z punktami z Dyneburga.

 

Awizowane składy:

 

Polonia:


1. Adrian Cyfer

2. Thomas Joergensen

3. Tomasz Gapiński

4. Oskar Rowecki

5. Rafał Okoniewski

6. Patryk Fajfer

7. Piotr Gryszpiński

 

Lokomotiw
:

9. Timo Lahti

10. Jewgienij Kostygow

11. Kjastas Puodżuks

12. Artiom Trofimow

13. Peter Ljung

14. Ernest Matjuszonoks

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group