Wodnik zostanie wystawiony na sprzedaż!

27.07.2018   Autor: Artur Maras
---

Gdyby był człowiekiem byłby w sile wieku, ale z pewnością nie byłby z niego krzepki czterdziesto-kilkulatek. Tyle lat bowiem liczy sobie legendarny basen WODNIK. Ostatni raz można było zaznać w nim wodnych atrakcji pod koniec czerwca. Pływalnia została zamknięta ze względu zły stan techniczny niecki.

Miał być na chwilę a przetrwał ponad 40 lat. Teraz Wodnik zamyka się na zawsze... I choć nie ma już wody w basenie, a budynek opustoszał to w oku wielu pilan wciąż kręci się łza.

O zamknięciu tego obiektu mówiło się w Pile od lat. Naprawa przestarzałego systemu hydraulicznego basenowej niecki oraz ciągłe konserwacje stały się nieopłacalne. Miasto musiałoby zainwestować w stary basen minimum kilka milionów złotych. Los pływalni jest więc już przesądzony. Obecnie trwa demontaż tego co może się jeszcze przydać.

- Co będziemy mogli wykorzystać w MOSiR-ze bądź naszych jednostkach organizacyjnych np. w szkole. Dwunastka dostanie od nas szafki, inne jednostki Aquapark podziela się innym dobrem związanym z basenem i tak zakończy żywot ta pływalnia - mówi Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile.

Przez lata odbyła się w niej niezliczona ilość zawodów pływackich. Zamknięcie pływalni oznacza zakończenie ważnego sportowego rozdziału w mieście. Co dalej z budynkiem po legendarnej pływalni? To zależeć będzie od inwestora, który zainteresuje się kupnem tego terenu. To on zdecyduje czy budynek, który jest w dobrym stanie technicznym zostanie zaadaptowany na inny obiekt czy wyburzony. Obiekt trafi na sprzedaż już jesienią.

Zamknięcie Wodnika przypieczętowała także dalsza rozbudowa Aquaparku.

- Praktycznie dochodzi ten nowy obiekt z łącznikiem i powiększona część gastronomiczna dla naszych klientów. Będzie także jeszcze przebudowana część szatni wierzchniej, ponieważ będzie większa ilość klientów, żeby tę odzież wierzchnią mogli sobie powiesić, bo wszystkiego do szafek nie zmieszczą - wyjaśnia Krzysztof Kijak, prezes Aqua-Pil-u.

W nowej części powstał duży basen sportowy z regulowanym dnem na dwóch torach. Mimo problemów z poprzednim wykonawcą, obecnie roboty są na ukończeniu. Druga część Aquaparku została rozbudowana za ponad 10 mln złotych. A to pierwszy etap jego rozbudowy. W przyszłości powstaną dwie nowe rury zjazdowe oraz zjeżdżalnia „cebula”.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group