Kosmos w Pile

14.07.2018   Autor: Artur Maras
---

Wszechświat na wyciągnięcie ręki w Pile. Wszystko to za sprawą planetarium Centrum Nauki Kopernik, które przyjechało do miasta na dwa dni. W trakcie 30 minutowego pokazu pod dmuchaną kopułą można było przenieść się z Piły o miliony lat świetlnych w zupełnie nieznany świat.

- Planetarium czyli miejsce gdzie możemy pokazać całą przestrzeń kosmiczną. Możemy podróżować w czasie, przyspieszyć czas do nocy, przyspieszyć dzisiejszą noc albo noc za rok. Możemy podróżować w przestrzeni czy latać pomiędzy planetami co właśnie robimy. Mobilne bo jeździmy z nim po całej Polsce. Wyjeżdżamy z Centrum Nauki Kopernik i jeździmy do mniejszych miejscowości, miast mniejszych takich jak Piła - mówi Michał Kryciński, edukator z Centrum Nauki Kopernik.

W trakcie seansu siedząc na wygodnych poduszkach i spoglądając w wirtualne niebo można było zobaczyć nie tylko planety naszego Układu Słonecznego ale także wybrać się poza Drogę Mleczną i jeszcze dalej. Tej nietypowej wycieczce przewodził pracownik Centrum Nauki Kopernik, który jak na pilota wycieczki przystało opowiadał o mijanych ciałach niebieskich. Wejście do kopuły było darmowe jednak wcześniej trzeba było się zarejestrować. Miejsca skończyły się w cztery godziny. Projekt finansowany jest przez Centrum Nauki Kopernik oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group