Ponad 2 mln zł na poprawę jakości wody

13.06.2018   Autor: Klaudia Michalska
---

Ponad dwa miliony złotych gmina Wieleń przeznacza na polepszenie jakości wody. Już niedługo popłynie czysta i zdatna do picia kranówka. Zmodernizowana zostanie lewobrzeżna sieć wodna, a także oczyszczalnia ścieków.

- Mieszkańcy Wielenia wreszcie, po wielu latach będą pili czystą, dobrą wodę. Prawie dwadzieścia lat hydrofornia w Wieleniu, która zasila lewobrzeżną część miasta, Wrzeszczynę i Miały była warunkowo dopuszczana do użytku. Niestety woda była w zasadzie niezdatna, ona była tak troszeczkę na pograniczu ale nie było możliwości bez inwestycji takiej dość dużej poprawić jakości tej wody - wyjaśnia Elżbieta Rybarczyk, burmistrz Wielenia.

Zmieni się to jednak za sprawą modernizacji. W Wieleniu powstała nowoczesna stacja uzdatniania wody z nowymi, dodatkowymi zbiornikami. Mieszkańcy na krystaliczną wodę będą musieli jeszcze poczekać do jesieni. Oprócz przeprowadzonych już prac związanych z oczyszczeniem hydroforni, dodatkowo musi zostać wyczyszczona cała sieć. A to może potrwać nawet trzy miesiące.

Koszt inwestycji to ponad półtora miliona złotych. Kolejna duża wodna inwestycja opiewająca na blisko pół miliona złotych to modernizacja oczyszczalni ścieków. W ubiegłym roku nadzór budowlany zamknął budynek socjalny ze względu na jego zły stan techniczny. Przeprowadzona kontrola wykazała nieprawidłowości w nośności gruntu. Obecnie prowadzone są prace zabezpieczające budynek, remont planowany jest na przyszły rok.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group