Droga Łobżenica - Luchowo wyremontowana

10.04.2018   Autor: Jakub Sierakowski
---

Ukończono rozbudowę drogi wojewódzkiej na odcinku Łobżenica - Luchowo. Mieszkańcy musieli czekać na ten moment niemal 3 lata. Koszty inwestycji w całości z własnych środków pokrył Urząd Marszałkowski w Poznaniu, który planuje już kolejne remonty i budowy dróg w naszym regionie.

Wątpliwości wynikały między innymi z faktu, że na pewnym etapie inwestycji, wystąpił problem z... prostym połączeniem chodnika. Mimo przejściowych zawirowań, drogę Łobżenica – Luchowo udało się ukończyć.

- Zakończyliśmy inwestycję, która, jak tu było powiedziane, była inwestycją dość trudną. Dlatego, że jest to odcinek 1,5 km, ale była to budowa drogi od podstaw. Podbudowa drogi, kanalizacja deszczowa, a potem wiadomo: krawężniki, nakładki asfaltowe - wymienia Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego.

A do tego budowa zatoczek autobusowych, chodników i wycinka drzew. To wszystko jeszcze bardziej utrudniło realizację tej wartej niemal 5 milionów złotych inwestycji, na którą mieszkańcy czekali niemal 3 lata.

- Każda inwestycja, którą realizujemy na terenie naszej gminy, bez względu na to, kto jest inwestorem, jest dla nas niesamowicie ważna, bo ona będzie oczywiście nam służyła, bo tutaj mieszkamy. To jest rzeczywiście wydarzenie dla Łobżenicy - zapewnia Piotr Łosoś, burmistrz Łobżenicy.

Kolejną inwestycją, którą planuje Urząd Marszałkowski, jest remont 14 – kilometrowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 190 Krajenka – Wysoka. Kilka dni temu ogłoszono przetarg, a zakres planowanych prac jest bardzo duży.

- Zmieni się wszystko na tej drodze. Począwszy od szerokości, parametry łuków, ścieżki rowerowe. Tak naprawdę ta droga nabierze charakteru, bo jest to jedna z naszych gorszych dróg o ważnym, strategicznym znaczeniu dla województwa, o dużym natężeniu i trzeba coś z tą drogą zrobić - mówi Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Remont tego odcinka drogi pochłonie około 50 milionów złotych. W tym przypadku 85 proc. kwoty będzie pochodzić ze środków unijnych z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group