Terminale płatnicze dla policji

03.02.2018   Autor: Redakcja
---

Dostałeś mandat za który chcesz zapłacić od razu ale nie masz gotówki? Od lutego to żaden problem. Patrole Ruchu Drogowego w całej Polsce zostały wyposażone w terminale płatnicze, dzięki, którym za mandat można będzie zapłacić kartą.

 

 

Polska drogówka otrzymała ponad 1600  terminali płatniczych. Pierwsze sztuki trafiły już do jednostek policji w naszym regionie. Na wyposażeniu pilskiej Komendy Policji będzie ich osiem.

- Do 7. lutego każdy z policjantów Ruchu Drogowego w Pile będzie posiadał na wyposażeniu terminal płatniczy, dzięki któremu będzie mógł przyjmować płatności np. kartą płatniczą bądź też innym instrumentem płatniczym czyli np. telefonem - mówi sierż. sztab. Wojciech Kowalski z pilskiej komendy.

 

" target="_blank">

 

Zbliżeniowo lub przy użyciu kodu PIN. Terminale trafiły także do wałeckiej policji gdzie już dokonano w ten sposób pierwszych płatności. Takie rozwiązanie ma ułatwić życie nie tylko kierowcom z Polski.

- To jest też bardzo dobry sposób dla obcokrajowców, którzy musieli zapłacić gotówkę na miejscu, kiedy nie mieli przy sobie tej gotówki, musieli być odsyłani do bankomatów, natomiast to, że policjanci mają na wyposażeniu terminale płatnicze to nie oznacza, że kierowca nie ma wyboru - tłumaczy mł. asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy wałeckiej policji.

Nadal więc może przyjąć tzw. mandat kredytowany za, który musi zapłacić w ciągu 7 dni lub nie przyjąć mandatu i stanąć przed sądem.

Przeczytaj więcej o: policja, beata budzyń, karta płatnicza mandat,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group