W tym roku szykują się spore remonty dróg

01.02.2018   Autor: AK
---

60 milionów złotych – co najmniej tyle ma przeznaczyć Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu na remonty dróg w Wielkopolsce. Sporo będzie inwestycji remontowych na północy regionu i także w samej Pile.

- Droga 179 w samej Pile zrobimy troszeczkę bałaganu w obrębie ronda Solidarności mieliśmy pierwotnie przewidziany remont ulicy iw kierunku na Szydłowo, Wojska Polskiego, mieliśmy w planie tylko remont i małą nakładkę, okazało się się, że nośność tej drogi jest tak mizerna, że trzeba wymienić całą konstrukcję, także zapowiadany bałagan, duży bałagan w samym centrum Piły - mówi Paweł Katarzyński, dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Prace rozpoczną się już na przełomie czerwca i lipca. Zostanie rozkopane i następnie wyremontowane nie tylko rondo Solidarności, ale i droga wojewódzka w stronę Szydłowa. Także i w tym przypadku prace ruszą w czerwcu. Za kilka miesięcy ruszy też remont drogi wojewódzkiej nr 180 Piła – Trzcianka. W jeszcze gorszym stanie jest droga wojewódzka nr 190 na odcinku Krajenka – Wysoka. Tam także remont ruszy jeszcze w tym roku. Naprawiona zostanie też nawierzchnia na odcinku Lubasz – Czarnków w przebiegu drogi wojewódzkiej nr 182.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group