Będzie remont linii kolejowej Kostrzyn-Piła-Bydgoszcz

---

Lepsza komunikacja pasażerska, sprawniejszy i szybszy przewóz towarów, większe bezpieczeństwo, nowocześniejsze perony – to obiecują PKP PLK, ma być to efekt prac na liniach kolejowych między Bydgoszczą a Kostrzynem. PLK podpisały umowę za 5,3 mln zł na dokumentację przedprojektową. Kontrakt obejmuje możliwość elektryfikacji odcinka Piła – Kostrzyn.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. podpisały umowę na opracowanie dokumentacji na remont odcinka Bydgoszcz – Piła – Krzyż – Gorzów Wlkp. – Kostrzyn wraz z elektryfikacją odcinka Piła – Kostrzyn. Trasa ta ma długość 255 km.

Komunikacja pasażerska oraz towarowa w regionie ma się poprawić m.in. przez zelektryfikowanie połączenia z Bydgoszczy i Torunia do Gorzowa Wielkopolskiego i dalej przez Kostrzyn do Szczecina.

Poprawi się również bezpieczeństwo ruchu kolejowego i drogowego poprzez modernizację przejazdów kolejowo – drogowych. Trasa będzie lepiej skomunikowana po remoncie. Ale na razie trzeba opracować dokumentację. Będzie ona gotowa dopiero w drugim kwartale 2019 r. Koszt studium to około 5,3 mln zł netto.​

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group