12-Lutego znika na dobre

20.01.2018   Autor: Redakcja
---

Wałecka Rada Miasta nie odwoła się od decyzji wojewody zachodniopomorskiego o zmianie nazwy ulicy z 12 Lutego na generała Władysława Andersa. Z apelem do radnych o wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego zwróciła się burmistrz Wałcza. Rada jednak odrzuciła ten wniosek.

- Nasz projekt był przedłożony na sesję nadzwyczajną, prosiliśmy, aby ona odbyła w tym terminie, kiedy tę skargę można było jeszcze wnieść. Niestety ta sesja nie została zwołana, odbyła się ona dopiero w tym tygodniu, gdzie termin na złożenie skargi minął. Próbowaliśmy również wnieść prośbę o przedłużenie terminu na złożenie tej skargi, jednak Rada Miasta nie podjęła tej uchwały i na dzień dzisiejszy jakiekolwiek szanse na zmianę nazwy tej ulicy, czy też przywrócenie nazwy 12 Lutego są żadne  - Lucyna Kabs-Małecka, sekretarz Wałcza.

Burmistrz Wałcza w apelu do rady podkreślała, że 12 Lutego wyzwolono Wałcz spod okupacji niemieckiej. Swój wniosek złożyli również mieszkańcy ulicy 12 Lutego. Także nie chcieli zmieniać nazwy ulicy. Przeciwko uchwale zagłosowało 13 radnych co oznacza, że ulica 12 Lutego ostatecznie zostanie przemianowana na ulicę generała Władysława Andersa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group