Pilskie hospicjum wreszcie powstanie!

11.01.2018   Autor: AK
---

Dobre wieści z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Dziś zapadła decyzja o dofinansowaniu unijnym na budowę pierwszego stacjonarnego hospicjum w Pile.

Towarzystwo Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej od lat zbiera na budowę tej potrzebnej placówki. Ze zbiórek publicznych i tak zwanego „jednego procenta” ma już monad milion złotych. Mają też od miasta działkę budowlaną na Koszycach wartą ponad milion złotych. Posiadają też dokumentację projektową.

A dziś zarząd województwa wielkopolskiego podjął decyzję o przyznaniu dotacji unijnej w maksymalnej wysokości, czyli ponad 5,5 mln zł. Oznacza to, że hospicjum będzie gotowe jeszcze w tym roku.

W pilskim szpitalu Specjalistycznym oraz w Ars Medical-u są oddziały paliatywne dla chorych na raka. Brakuje jednak miejsca, gdzie spokojnie swoich dni mogliby doczekać chorzy po udarach, ze schorzeniami otępiennymi, wymagający już tylko leczenia przeciwbólowego. Najbliższe takie miejsca? To Złotów i Wągrowiec oddalone od Piły o kilkadziesiąt kilometrów.

fot. materiały prasowe Towarzystwa Pomocy Chorym im. Sługi Bożej Stanisławy Leszczyńskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group