Będzie skwer imienia Ireny Sendlerowej

04.11.2017   Autor: Artur Maras
---

Skwer w centrum miasta będzie nosił imię Ireny Sendlerowej a Szkoła Podstawowa nr 12 imię Janusza Korczaka. Na minionej sesji pilska rada miasta zdecydowała również o zabezpieczeniu środków na budowę ścieżek rowerowych do Dobrzycy i Kaczor do których miasto się dokłada oraz korektę podatku od nieruchomości.

Decyzją Rzecznika Praw Dziecka miasto Piła będzie gospodarzem tegorocznych obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka, które zostaną zorganizowane w dniach 13 – 20 listopada br. Z tego względu rada miasta przychyliła się do inicjatywy Stowarzyszenia Centrum Wolontariatu w Pile i skwer w rejonie ulic Konopnickiej, 11-Listopada i Bulwarów Chatellerault nazwano imieniem Ireny Sendlerowej.

Polska działaczka społeczna uhonorowana m. in medalem Sprawiedliwej Wśród Narodów Świata w czasie II Wojny Światowej, wraz z pomocnikami uratowała ok 2500 żydowskich dzieci z warszawskiego getta.Także z okazji obchodów Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka decyzją rady, Szkole Podstawowej nr 12 w Pile nadano imię Janusza Korczaka. Na poprzedniej sesji radni uchwalili także korektę stawki podatku od nieruchomości.

Rada wyraziła także zgodę na zabezpieczenie środków finansowych na poczet wkładu własnego na budowę dróg rowerowych do Dobrzycy oraz Kaczor. Piła będzie partycypować w tej inwestycji w wysokości ok. 300 tys. zł. Dofinansowanie z unii ma wynieść nawet 85% i o te środki starać się będą właśnie Gmina Szydłowo i Gmina Kaczory. Ścieżki po przyznaniu unijnej dotacji powstaną w rok.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group