Nielegalna bimbrownia zlikwidowana

04.10.2017   Autor: Redakcja
---

Policjanci z Piły zlikwidowali nielegalną rozlewnię spirytusu. W trakcie akcji zabezpieczono ponad 2 tys. litrów spirytusu, ponad 120 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem Przestępczości Gospodarczej z pilskiej jednostki ustalili, że w województwie zachodniopomorskim, na terenie prywatnej posesji, w pomieszczeniach gospodarczych znajduje się nielegalna rozlewnia, destylarnia i magazyn alkoholu.

- Na miejscu policjanci zabezpieczyli destylarnię o pojemności 220 litrów, w części wypełnioną spirytusem. W obiekcie funkcjonariusze ujawnili również, połączone ze sobą za pomocą systemu specjalnych węży i pomp zbiorniki z alkoholem. W pomieszczeniach gospodarczych znajdowały się też kartony, plastikowe i szklane butelki oraz pojemniki z nakrętkami oraz urządzenia służące do destylacji i rozlewania alkoholu - relacjonuje podkom. Żaneta Kowalska, rzecznik pilskiej policji.

Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 2 tys. litrów spirytusu bez polskich znaków akcyzy, ponad 100 tys. sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, maszynę do cięcia tytoniu oraz tytoń. Funkcjonariusze zabezpieczyli pieniądze w polskiej i zagranicznej walucie w łącznej kwocie ponad 10 tys. złotych.

Wprowadzenie tak dużej ilości nielegalnego towaru do obrotu naraziłoby Skarb Państwa na kwotę ponad 200 tys. złotych.

Zatrzymany, to 46-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Mężczyzna był już karany za prowadzenie nielegalnej rozlewni spirytusu i posiadania towarów bez polskich znaków akcyzy.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group