Pieniądze z gminy na zabytki w Pile

22.09.2017   Autor: Artur Maras
---

Miasto chce przeznaczyć kilkaset tysięcy złotych na renowację starych, często zaniedbanych obiektów w Pile. Z pieniędzy miejskich będą mogli skorzystać właściciele zabytków.

– Przygotowujemy program wieloletni, który będzie dawał możliwość wpisywania do budżetu miasta pieniędzy na prace konserwatorskie, które mogłyby toczyć się w obiektach, które nie są własnością gminy. Należą do osób i jednostek organizacyjnych, które posiadają prawo własności, a mówiąc najprościej dla podmiotów zewnętrznych, które posiadają obiekty zabytkowe, które są powszechnie dostępne - mówi Piotr Głowski, prezydent Piły.

Zabytków na liście gminy Piła jest ponad sześćset. Właściciele takich obiektów będą mogli liczyć nawet na stuprocentowe pokrycie kosztów renowacji budynku. Jak podkreśla prezydent Piły na budżet zabytkowy potrzebne będą spore środki. Dlatego też na najbliższej sesji Rady Miasta zostanie przedstawiony projekt tej inicjatywy. A najprawdopodobniej jeszcze w tym roku będzie można składać wnioski do budżetu zabytkowego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group