Dzieci wróciły do szkół. Nowych szkół...

---

Po dwóch miesiąca błogiego odpoczynku, nadszedł ten moment, na który jedni nie mogli się doczekać, a inni odsuwali do siebie – powrót do szkoły.

My z kamerą odwiedziliśmy Szkołę Podstawową nr 2 i o wyobrażenia dotyczące szkoły zapytaliśmy tych, którzy karierę ucznia dopiero rozpoczynają – pierwszaków.

Żeby było dobrze i żeby była dobra nauka i dobre zajęcia dodatkowe - mówi Damian.

Mnie bardzo interesuje nowa nauka i bardzo, bardzo, bardzo chce się czegoś nauczyć, żeby kiedyś mieć bardzo poważną pracę - dodaje Sebastian, który chce zostać paleontologiem.

Ja sobie wyobrażam, że będzie fajnie. Niektórych już mam, których znam od bardzo dawna,a niektórych dopiero poznam - przekonuje Wiktor.

Poznać, a właściwie przyzwyczaić się będą musieli wszyscy do zmian spowodowanych reformą oświaty. Zmian organizacyjnych nie powinni odczuć uczniowie dotychczasowych zespołów szkół nr 1, 2 i 3 – tam gimnazja funkcjonowały razem z podstawówkami.

Gimnazjum nr 4 zostało wcielone do Szkoły Podstawowej nr 5, a Gimnazjum nr 5 do Szkoły Podstawowej nr 2. Absolwenci klas VI szkół podstawowych po raz pierwsze od siedemnastu lat poszli nie do gimnazjum, a do klasy VII. Do gimnazjów uczęszczają w tej chwili tylko dwa roczniki – II i III klasa.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group