Miasto przegrywa z gminą

12.08.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Miasto przegrywa z gminą. Pozew złożony przez gminę miejską Wałcz, przeciwko gminie wiejskiej Wałcz oddalony. Przedmiotem sporu jest zwrot ponad 30 tysięcy złotych różnicy w dotacji należnej w ramach uczęszczania dzieci do przedszkoli niepublicznych w Wałczu.

- Czekamy na uzasadnienie wyroku na piśmie no i tak jak już to pani burmistrz wcześniej się wypowiadała wtedy dopiero podejmiemy decyzję czy będziemy się odwoływać, gdyż nie wiemy na jakiej podstawie sąd oddalił nasz pozew. My nadal utrzymujemy, że za tam ten okres tak należało tą dotację rozliczać, co zresztą zostało też potwierdzone przez ministerstwo. - mówi Anna Gródka, naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych w Urzędzie Miasta Wałcza

Gmina miejska Wałcz pozwała gminę wiejską dlatego, iż uważa, że sposób rozliczania kosztów związanych z uczęszczaniem do przedszkoli niepublicznych dzieci w latach 2015/2016 nie był prawidłowy. Według władz miasta Urząd Gminy powinien zapłacić kwotę zgodną z uchwałą Rady Gminy. Według władz gminy, powinna ona zapłacić kwotę uchwaloną przez Radę Miejską. Spór próbowano na początku rozwiązać polubownie, jednak żadna ze stron nie potrafiła się dogadać, dlatego sprawa trafiła do sądu. Pomimo tego, że miasto na tę chwilę przegrało, nie ma zamiaru się poddać i zapowiadają apelację.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Najnowsze
Pilne
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group