Asta Video Fest

Rodzinny proceder przestępczy rozbity

02.08.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Pilska policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić odszkodowanie za rzekomo skradzione auto. 47 i 52-latek zostali zatrzymani na terenie województwa zachodniopomorskiego. Teraz grozi im do 8 lat więzienia.

Do Komendy Powiatowej Policji w Pile zgłosił się mężczyzna i poinformował policjantów o tym, że na terenie Piły skradziono mu samochód. Mężczyzna oświadczył, że zaparkował swój pojazd Kia Sorento przy ul. Rynkowej w Pile kilka godzin wcześniej. Policjanci natychmiast zajęli się ta sprawą, przeanalizowali wszystkie zebrane materiały i w pewnym momencie doszli do wniosku, że prawdopodobnie żadnej kradzieży nie było – powiedziała podkom. Żaneta Kowalska, rzeczniczka pilskiej policji.

W trakcie postępowania okazało się bowiem, że auto miało kilku właścicieli, a byli to członkowie najbliższej rodziny poszkodowanego co zaczęło zastanawiać funkcjonariuszy. Po uzyskaniu kolejnych informacji, policjanci weszli na teren jednego z gospodarstw w województwie zachodniopomorskim. Na posesji odnaleźli części ze skradzionego samochodu Kia Sorento, a także dokumentację auta oraz dokumenty kupna i sprzedaży różnych samochodów. Kryminalni zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 47 i 52 lat, którzy zajmowali się nielegalnym procederem. Teraz odpowiedzą przed sądem. Usłyszeli już zarzut zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie i próby wyłudzenia odszkodowania. Sprawa ma charakter rozwojowy.

fot. KPP Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group