Asta Video Fest

Dotacja ministerialna na budowę szkolnych boisk

31.07.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

Blisko 700 tysięcy złotych dofinansowania z Ministerstwa Turystyki i Sportu otrzymał powiat czarnkowsko-trzcianecki. Ta kwota zostanie przeznaczona na budowę trzech boisk w Krzyżu Wielkopolskim i Trzciance.

- To nie tylko będą boiska, to nie tylko wielkości do piłki ręcznej, ale to będą dobrze przystosowane i dobrze zrobione, czyli będą odciągi nawadniające w czasie deszczu, będą piłko-chwyty, ale też boiska będą wzbogacone także przez sprzęt, który będzie stał z boku. Sprzęt taki na siłowni, czyli stepery, rowery, podciągi, ławeczki na których będzie można wypoczywać - wymienia Jacek Klimaszewski, wicestarosta czarnkowsko-trzcianecki.

Boiska wielofunkcyjne, które powstaną przy szkołach ponadgimnazjalnych będą dostępne dla wszystkich mieszkańców. Na ich terenie pojawi się także specjalistyczne oświetlenie, co da możliwość korzystania z obiektów do późnych godzin wieczornych. Każdy z obiektów kosztować ma 450 tysięcy złotych, co łącznie daje sumę ponad 1,3 mln zł. Oprócz boisk przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Krzyżu Wielkopolskim, Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Trzciance w planach jest także powstanie boiska przy Zespole Szkół Technicznych w Trzciance gdzie powiat wraz z czarnkowsko-trzcianecką grupą działania stara się o dofinansowanie w kwocie 250 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group