17 milionów złotych na Wawelską

29.07.2017   Autor: Michał Kępiński
---

W sierpniu rozpocznie się przebudowa ulicy Wawelskiej. Wartą niemal 17 milionów złotych inwestycję wykona bydgoski oddział spółki Grupa Trakcja. Będzie to jeden z największych, ale także najważniejszych kontraktów budowlanych w historii Piły.

Pierwsze prace w rejonie ulicy Wawelskiej rozpoczęły się już na początku roku. Teraz realizacja wkracza w zasadniczą fazę. Kilka dni temu podpisano umowę z firmą Trakcja, która będzie głównym wykonawcą przebudowy. W ramach inwestycji zostanie zrealizowana między innymi droga wraz z ścieżką rowerową, energooszczędne oświetlenie i zatoki autobusowe.

- Po drodze będą trzy skrzyżowania z ruchem okrężnym. Na skrzyżowaniu z ulicą Magazynową i Giełdową jedno rondo. Na skrzyżowaniu z ulicą Strefową drugie rondo i trzecie na skrzyżowaniu ze zjazdem z drogi krajowej nr 11 trzecie rondo – wylicza Jolanta Sobieszczyk, dyrektor wydziału rozwoju i funduszy europejskich UM w Pile.

To jednak nie wszystkie udogodnienia dla kierowców. Prawie na całym odcinku zostanie wybudowana trzypasmowa jezdnia. Wszystko po to, by ułatwić komunikację dla mieszkańców, ale także przedsiębiorców, którzy wybudowali lub zamierzają wybudować swoje firmy w rejonie ulicy Wawelskiej. Na czas remontu będzie trzeba uzbroić się w cierpliwość, choć jak zapewnia główny wykonawca utrudnienia w ruchu mają być zminimalizowane.

- W tej chwili jesteśmy na etapie uzgadniania projektów organizacji ruchu. Na etapie podpisywania umów z podwykonawcami i w najbliższym czasie, w przeciągu 2-3 tygodni, pojawimy się już na budowie i będziemy chcieli rozpocząć prace – podkreśla Marek Antoniak, dyrektor bydgoskiego oddziału Grupy Trakcja.

Przebudowa ulicy Wawelskiej jest możliwa dzięki unijnemu dofinansowaniu. Piła za całość inwestycji zapłaci nie więcej niż 20% wszystkich kosztów. To kolejny tak duży projekt współfinansowany z środków zewnętrznych.

- Te 85% dofinansowania, które otrzymujemy pozwala nam na realizację tak wielu, tak wielkich projektów. To jest odpowiedź na wszystkie pytania o zasadność naszego bytu w Unii Europejskiej – zaznacza Piotr Głowski, prezydent Piły.

Ostatecznie kwota realizacji tego zadania wyniesie prawie 17 milionów złotych. Jeśli wszystkie prace potoczą się zgodnie z przyjętym harmonogramem to przebudowaną Wawelską pojedziemy we wrześniu 2018 roku.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group