Do 5 lat za nieumyślną śmierć Marcina G.

06.07.2017   Autor: AK
---

19 lipca ruszy proces 24-letniego pilanina oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci Marcina G. Chłopak w połowie grudnia ubiegłego roku utopił się w Gwdzie. Został zepchnięty do wody przez swojego przyjaciela Adriana P. Mężczyźni byli po wpływem alkoholu i pobili się o dziewczynę.

- W pewnym momencie oskarżony zadał uderzenie pięścią w twarz pokrzywdzonego, w wyniku uderzenia pokrzywdzony upadł na betonowe podłoże, które prowadziło już do rzeki, a następnie wpadł do tej rzeki. Oskarżony widział pokrzywdzonego, nawoływał go, znalazł jakiś kij i zamierzał podać go pokrzywdzonemu, niemniej jednak, gdy pokrzywdzony znalazł się na wysokości mostu oskarżony stracił go z oczu - relacjonuje Magdalena Roman, prokurator rejonowy w Pile.

Po czym udał się do domu. Przez dwa dni pomagał rodzinie w poszukiwaniach Marcina G. Dopiero podczas przesłuchań na policji przyznał się i opowiedział co się wydarzyło tej feralnej nocy. Ciało Marcina G. udało się odnaleźć dopiero 11 kwietnia.

Adrian P. usłyszał w sumie trzy zarzuty: nieumyślnego spowodowania śmierci, posiadania niewielkiej ilości marihuany oraz udzielania porcji marihuany dwóm kolegom. Grozi mu do 5 lat więzienia. Jego proces rozpocznie się 19 lipca. Będzie odpowiadał z wolnej stopy.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group