Tanie mieszkania dla specjalistów

09.06.2017   Autor: Artur Maras
---

Rusza drugi etap miejskiego programu Mieszkanie na Start. Tym razem tanie mieszkania dla młodych osób zatrudnianych w Pile, pochodzą z odzysku gminnego mienia. Na początek będzie to 14 lokali.

- Ten projekt jest zbliżony do poprzedniego również ceną. Są to małe mieszkania w małej cenie, ponieważ czynsz to 6 złotych za metr, mówimy o takich jedno, dwupokojowych mieszkaniach więc prawdopodobnie rzeczywiście ta kwota będzie satysfakcjonująca - zapewnia Beata Dudzińska, zastępca prezydenta Piły.

Tym razem nie będą to nowe, a używane lokale, które przedsiębiorca będzie musiał najpierw wyremontować. Będzie go to kosztować około kilkunastu tys. zł. Taki wkład da przedsiębiorcy prawo do wynajmowania danego lokalu swojemu pracownikowi przez maksymalnie 5 lat. Mieszkania te przyznane zostaną przedsiębiorcom, którzy utworzą nowe miejsca pracy lub unowocześnią swoje firmy, poszukując pracowników o specjalistycznych kwalifikacjach zawodowych.

Przedsiębiorca taki musi być w Pile zarejestrowany lub posiadać w Pile swoją siedzibę. Wnioski można składać m.in. przez stronę Urzędu Miasta. Będzie je opiniować Izba Gospodarcza Północnej Wielkopolski.

W pierwszej edycji programu, tanie mieszkania na 5 lat, w nowym bloku przy ul. Andersa otrzymało 6 specjalistów z różnych dziedzin.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group