Asta Video Fest

Nowy inwestor w Krajence

24.05.2017   Autor: Paweł Różycki
---

Około 100 miejsc pracy powstanie pod koniec roku w Krajence. Pechowy do tej pory zakład produkujący meble został przejęty przez firmę z Rogoźna, produkującą materace dla popularnej szwedzkiej „sieciówki”.

Jak zapewnia przedstawiciel inwestora Paweł Gajda - w związku z coraz większym zapotrzebowaniem ze strony szwedzkiej IKEA, firma potrzebuje miejsca, gdzie będzie mogła produkować. To się będzie wiązało z dodatkowym zatrudnieniem i myślę, że stopniowo do końca roku to będzie przynajmniej 80 osób.

Nie wykluczone jednak, że ta liczba się podwoi albo potroi. Materace dziecięce, do których pokrowce będą szyte w Krajence, to tylko jeden z segmentów produkcji firmy. Kilka ogromnych hal produkcyjnych w Krajence daje możliwości rozwinięcia produkcji o kolejny asortyment, co właśnie będzie oznaczało stworzenie kolejnych miejsc pracy. Rekrutacja rozpocznie się już w lipcu, wówczas firma zatrudni pierwszych kilkanaście osób, które wyjadą na szkolenie do Rogoźna. We wrześniu, przeszkolona grupa rozpocznie prace na firmowym sprzęcie. Urządzenia, które aktualnie znajdują się na terenie zakładu, należą do jego poprzedniego właściciela. Firma chętnie zatrudni doświadczonych pracowników, jest jednak także przygotowana na przeszkolenie osób, które nigdy z szyciem nie miały do czynienia.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group