Policja podsumowała majówkę

05.05.2017   Autor: Michał Kępiński
---

Majówka w tym roku trwała sześć dni. Już od 28 kwietnia na głównych trasach komunikacyjnych w naszym regionie było więcej patroli. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszali się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi podejmowali także różnego rodzaju interwencje.

Dla policjantów ruchu drogowego każdy długi weekend na drogach to czas intensywnej pracy. Jak co roku nad bezpieczeństwem podróżujących czuwało kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy. Dane wskazują, że bilans tegorocznej majówki jest lepszy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

- Podczas kontroli policjanci szczególną uwagę zwracali na prędkość z jaką poruszają się kierowcy, sprawdzali ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów, a także sposób przewożenia dzieci – mówi mł. asp. Karolina Górzna-Kustra, rzecznik prasowy KPP w Czarnkowie

I tak w powiecie czarnkowsko-trzcianeckim doszło do jednego wypadku i sześciu kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali także siedmiu nietrzeźwych kierowców. Bezpiecznie było również w Pile, gdzie od 28 kwietnia na drogach służbę pełniło kilkudziesięciu funkcjonariuszy.

- Odnotowaliśmy 20 zdarzeń w tym 19 kolizji i 1 wypadek. Policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących, zatrzymali również 8 dokumentów uprawniających kierowców do poruszania się pojazdami – podkreśla mł. asp. Żaneta Kowalska z Komendy Powiatowej Policji w Pile

W Złotowie doszło natomiast do jedenastu kolizji drogowych oraz jednego wypadku. Kierujący motocyklem Honda 33-latek na łuku drogi zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Z obrażeniami ciała został przewieziony do Szpitala Specjalistycznego w Pile. To jednak nie wszystkie interwencje jakie podejmowali policjanci ze Złotowa.

- Policjanci ponad 50 razy podejmowali interwencje zarówno domowe jak i związane z zakłóceniem porządku publicznego. Najczęstszą przyczyną interwencji był nadmiar alkoholu. Najczęściej osoby były doprowadzane do wytrzeźwienia, a za popełniane wykroczenia nakładane były mandaty karne – zaznacza st. asp. Izabela Wrotek, Komenda Powiatowa Policji w Złotowie

W Wałczu policjanci do zdarzeń drogowych musieli wyjeżdżać dziesięć razy. W wyniku dwóch wypadków i ośmiu kolizji poszkodowane zostały cztery osoby. Funkcjonariusze zatrzymali także trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał ponad trzy promile.

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group