Licealiści i studenci na plenerowych zajęciach

---

Na trzydniowych zajęciach terenowych spotkali się studenci UAM i uczniowie złotowskiego „ekonoma”. Z powierzchni jeziora Borówno zdobywali wiedzę o tym właśnie akwenie.

– Studentów uczymy jak zarządzać taki ekosystemem, żeby ten stan osiągnąć albo utrzymać jak najdłużej. Z drugiej strony jest możliwość wykorzystania gospodarczego, turystycznego, rekreacyjnego ekosystemów wodnych, czyli naszego dziedzictwa przyrodniczego w regionie - tłumaczy dr Paweł Owsianny, zastępca dyrektora Nadnoteckiego Instytutu UAM w Pile.

W trzydniowych warsztatach nad jeziorem Borówno uczestniczyli magistranci I roku gospodarki wodnej z pilskiego ośrodka UAM oraz uczniowie Liceum Ekonomicznego w Złotowie. Cześć studentów pisze prace magisterskie na temat przyrody Borów Kujańskich. Celem tych zajęć jest poszerzenie świadomości o czystości i stanie zbiorników wodnych. Uczestnicy zajęć terenowych zdobywali wiedzę między innymi o roślinności podwodnej, o najstarszych drzewostanach nad jeziorem Borówno – między innymi 250 letnich dąbrów i sosen.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group