Powstaną nowe mieszkania w centrum miasta?

15.03.2017   Autor: Artur Maras
---

Gmina Piła na wniosek inwestorów zmieni plan zagospodarowania przestrzennego dla części rejonu Śródmieścia. Zgodnie z planami, zamiast funkcji usługowych, powstałe tam inwestycje będą mogły pełnić także funkcję mieszkalną.

- Chcemy dać możliwość rozbudowy tego terenu o funkcje mieszkalne. Ta przestrzeń była do tej pory w większości zaprojektowana jako administracyjno–usługowo-biurowa. Spotkaliśmy się, żeby zwrócić uwagę, że proces zmiany w danym rejonie rozpoczyna się wtedy, kiedy rozpoczynamy prace nad planem zagospodarowania przestrzennego - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

A zmiany w nim mogą otworzy drogę inwestorom, którzy chcieliby według wstępnych zapewnień stworzyć w tym miejscu budynki z usługami na parterze i mieszkaniami na wyższych kondygnacja­ch. Zgoda na rozpoczęcie zmiany planu zagospodarowania zostanie poddana pod głosowanie najprawdopodobniej na najbliższej sesji Rady Miasta.

Gdy Rada wyrazi zgodę zmiany w dokumentacji potrwają około 9 m-cy. Rozpoczęta procedura planistyczna obejmuje działkę na której znajduje się m.in. zabytkowy budynek starego Sanepidu oraz rejon sąsiedni w kierunku do ul. gen Sikorskiego.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group