Razem za referendum, rodzice przeciw rejonizacji

14.03.2017   Autor: Redakcja
---

Planowana reforma oświaty budzi spore emocje. W większości pilskich szkół 31 marca odbędzie się strajk nauczycieli. Tymczasem rady rodziców protestują przeciw rejonizacji szkół, a parta Razem wspiera ZNP i zbiera podpisy pod przeprowadzeniem referendum oświatowego.

Członkowie partii Razem z Piły uczestniczą w zbiórce podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie reformy edukacji wprowadzonej przez rząd PiS. Podczas zbiórki na ulicach Piły w minioną sobotę udało się zebrać około 300 podpisów pilan i pilanek sprzeciwiających się reformie.

- Razem od samego początku blisko współpracuje ze Związkiem Nauczycielstwa Polskiego oraz organizacjami rodziców w przygotowywaniu protestów przeciwko szkodliwej, przygotowywanej w pośpiechu reformie edukacji. W zbiórce podpisów uczestniczymy w całym kraju, więc jako pilskie Razem nie mogliśmy nie wesprzeć tej akcji – mówi Kamil Bocian, koordynator pilskiego koła Razem.

Tymczasem rady rodziców organizują się i zamierzają protestować przeciw planowanej rejonizacji. Rada Osiedla Koszyce do skrzynek pocztowych mieszkańców Koszyc i Zielonej Doliny dostarczyła ankietę dotycząca rejonizacji szkół. Według nowego podziału spora część uczniów, uczęszczająca do tej pory do Zespołu Szkół nr 2 na Jadwiżynie ma przejść do Szkoły Podstawowej nr 5.

fot. Partia Razem - koło Piła

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group