Nowy pilski patron od... śmieci?

13.03.2017   Autor: Czytelnik asta24.pl
---

Piła doczekała się nowego patrona? Można by tak wywnioskować oglądając wizytówkę przewodniczącego Pilskiego Regionu Gospodarki Odpadami Komunalnymi.

Pani Monika nadesłała do naszej redakcji wyjątkową wizytówkę Zygmunta Jasieckiego. - Biała poświata za przewodniczącym PRGOK, a na odwrocie wizytówki cytat z encykliki papieża Franciszka. Myślałam, że to obrazek jakiegoś świętego, taki jak po kolędzie rozdają księża w swoich parafiach - napisała do nas pani Monika, czytelniczka Asta24.

Na wizytówce jest informacja, że Zygmunt Jasiecki jest Człowiekiem Roku 2016 Wielkopolski, jest szefem "Wielkiej drużyny zielonych" oraz przewodniczącym zarządu ZM PRGOK.

Na odwrocie zaś, widnieje fragment Encykliki Laudato Si papieża Franciszka: - Istnieją formy zanieczyszczeń, które codziennie wpływają na ludzi. Co roku wytwarzane są setki milionów ton śmieci, z których wiele nie ulega biodegradacji: odpady domowe i komercyjne, odpady rozbiórkowe, medyczne, odpady elektroniczne i przemysłowe, odpady bardzo toksyczne i radioaktywne. Nasz dom, Ziemia, zdaje się stawać coraz bardziej ogromnym składem nieczystości.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group