15 milionów dofinansowania z UE dla Piły

10.03.2017   Autor: Michał Kępiński
---

W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu podpisano umowy na dwa projekty. Jeden z nich pozwoli przystosować strefę przemysłową dla kolejnych inwersorów. Drugi to termomodernizacja budynków oświatowych. Łącznie Piła uzyskała ponad 15 milionów złotych dofinansowania.

Ostatnie tygodnie to dobry czas dla Piły. Prezydent Piotr Głowski jest częstym gościem w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu, gdzie podpisuje kolejne umowy na dofinansowanie miejskich projektów.

- Myślę, że bardzo konsekwentnie miasto realizuje swoje zamierzenia jeśli chodzi o tereny inwestycyjne. Dzisiaj podpisana umowa uruchamia projekt, który będzie dotyczył części tych terenów inwestycyjnych - tłumaczy Marek Woźniak, marszałek województwa Wielkopolskiego.

A dokładniej chodzi o tereny specjalnej strefy ekonomicznej między ulicą Walki Młodych a linią kolejową. Dofinansowanie w kwocie 11 milionów złotych pozwoli na przygotowanie infrastruktury do obsługi kolejnych inwestorów.

- To prawie 13 hektarów ziemi, które uzyska pełną infrastrukturę. Wszystko to co jest pod ziemią, czyli kanalizację, wodę, ciągi teletechniczne, ale także to co widać na zewnątrz, a więc drogi, chodniki, ścieżki rowerowe i oświetlenie - wymienia Piotr Głowski, prezydent Piły.

To nie koniec dobrych informacji dla Piły. W poniedziałek podpisano także umowę na dofinansowanie termomodernizacji czterech budynków oświatowych na terenie miasta.

- Projekt w ramach OSI. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej. Kwota niespełna 5 milionów złotych, a projekt skalkulowany na kwotę blisko 6 milinów 100 tysięcy złotych. Termomodernizacją zostaną objęte cztery budynki oświatowe, czyli dwa przedszkola, żłobek i Szkoła Podstawowa nr 4 - wymienia Ewelina Ślugajska, skarbnik Gminy Piła.

W ramach projektu zakłada się podjęcie prac termomodernizacyjnych mających na celu obniżenie zużycia energii cieplnej oraz energii elektrycznej w obiektach oświatowych, a także ograniczenie emisji zanieczyszczeń, w tym CO2 i pyłu PM10.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group