"Jestem w ciąży, mam raka". Potrzebna pomoc dla pilanki

20.02.2017   Autor: Redakcja
---

Potrzebna pomoc dla żony policjanta z Piły. 31-letnia pilanka walczy o życie swoje i swojego nienarodzonego dziecka. Marta Jezior niemal w jednej chwili dowiedziała się, że jest w ciąży, ale i że choruje na nowotwór.

Marta Jezior jest matką 6-letniego Wadima i żoną Sebastiana. W ubiegłym roku szczęśliwe małżeństwo podjęło decyzję o powiększeniu rodziny. Informacja o ciąży Marty zbiegła się jednak z tragiczną diagnozą lekarzy. Okazało się, że kobieta cierpi na raka piersi. Lekarze podjęli decyzję o amputacji piersi i węzłów chłonnych, muszą jednak czekać do czasu, kiedy dziecko rozwinie się na tyle, aby można było wywołać poród i poddać Martę właściwemu leczeniu.

Obecnie - ze względu na ciążę - kobieta nie może być poddana skutecznej chemioterapii. Marta Jezior przechodzi teraz żmudną i bardzo kosztowną rehabilitację związaną z amputacją piersi.

W leczeniu wspierają ją mąż i synek, a także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pile. Mąż Marty jest bowiem policjantem pilskiej komendy. Na co dzień niesie pomoc innym, dziś sam jej potrzebuje.

- Pomagamy jak możemy, ale i zwracamy się z apelem do wszystkich, którzy chcą i mogą pomóc naszemu koledze i jego rodzinie. Walka z rakiem oraz rehabilitacja Marty - oprócz wsparcia najbliższych - wymagają bardzo dużych nakładów finansowych. Liczy się każda złotówka - mówi kom. Marcin Towalewski, przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZ Policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Pile.

Wpłat na leczenie i rehabilitację Marty Jezior można dokonywać na konto bankowe: 33 8944 0003 0002 7430 2000 0060.

Rodzina chorej oraz zaangażowani w pomoc jej policjanci proszą również o przekazanie 1% na rzecz Fundacji Złotowianka (KRS 0000308316) z dopiskiem: "Dla Marty Jezior".

Pieniądze na leczenie Marty Jezior będą zbierane też podczas współorganizowanego przez Zarząd Terenowy NSZZ Policjantów w Komendzie Powiatowej Policji w Pile wydarzenia charytatywnego. Wkrótce w Pile odbędzie się koncert, z którego dochód zostanie przeznaczony na ten cel.

Przeczytaj więcej o: kpp piła, fundacja zlotowianka, marta jezior,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group