Asta Video Fest

Spółdzielnia obniża czynsz

16.02.2017   Autor: AK
---

W dzisiejszych czasach to rzadkość. Gdy ceny i opłaty szybują w górę, jedna z pilskich spółdzielni mieszkaniowych obniża lokatorom czynsze. Mieszkańcy zrzeszeni w Spółdzielni Mieszkaniowej Staszic będą płacić mniej. Ta mała spółdzielnia, posiadająca zaledwie 370 lokali i tak ma już najniższe czynsze w Pile.

Od 1 kwietnia Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszic obniża czynsze swoim lokatorom. Zniżka miesięcznie wyniesie od 10 do 20 złotych. Mieszkańcy spółdzielni są zaskoczeni: - Jeszcze im obniżyli? To chyba wyjątek na skalę całej Piły, bo nie wiem, jak to rozumieć w ogóle - mówią zdziwieni mieszkańcy.

A zrozumieć to można bardzo łatwo. Zarząd spółdzielni sprawdził wydatki, przeanalizował dochody, zmienił wykonawców usług na tańszych i udało się. Terenami zielonymi zajmuje się nowa i tańsza firma, na klatkach schodowych zamontowano energooszczędne oświetlenie i okazało się, że czynsze można obniżyć. - Dotychczas podwyżki skutkowały tym, że mieliśmy telefony, które były swoistym wyrazem oburzenia, że po raz kolejny podnoszone są czynsze, tym razem się udało bezboleśnie, raczej wszyscy z entuzjazmem, w prezencie pod choinkę, bo to było pod koniec grudnia - mówi Kamila Leicht–Łukaszczyk, prezes zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej Staszic.

Na dodatek spółdzielnia Staszic jest jedną z najtańszych w Pile. Przykładowo za 57 metrowe mieszkanie, zamieszkiwane przez jedną osobę czynsz wynosi 155 złotych. Podczas gdy w spółdzielni Piła Południe za ten sam metraż już trzeba zapłacić 230 złotych, a w Pilskiej Spółdzielni Mieszkaniowej około 350 złotych. Wszystkie te kwoty są bez opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group