Wałcz bez apteki dyżurującej w nocy

27.01.2017   Autor: Redakcja
---

Wałeckie apteki bez nocnych dyżurów. Aby kupić niezbędne leki w godzinach wieczornych mieszkańcy Wałcza muszą jechać do Piły.

Rozwiązanie problemu miało być wypracowane podczas spotkania aptekarzy z radą powiatu wałeckiego. Nie doszło jednak do porozumienia pomiędzy aptekarzami, a radnymi.

- Ponad pięć lat dyżurowałam w nocy, nie ma praktycznych potrzeb służenia ludności, są to sporadyczne przypadki i to w dodatku nie zagrażające zdrowiu. Niestety nie ma kadrowych możliwości żeby w nocy zawsze dyżurował magister. W dzisiejszych czasach są cały czas braki kadrowe, a właściciela czy kierownika nie stać żeby zatrudnić dodatkowy personel - tłumaczy Agata Mróz, kierownik apteki w Wałczu.

Żadna z ponad dziesięciu aptek w mieście nie zgodziła się na pełnienie nocnego dyżuru. Aptekarzy nie stać na zatrudnienie dodatkowych pracowników, którzy mogliby pracować w godzinach nocnych.

Tymczasem mieszkańcy Wałcza nalegają, a wspiera ich rada powiatu. Pierwsze spotkanie radnych z aptekarzami w sprawie uchwalenia planu pracy aptek nie przyniosło porozumienia. Radni liczą jednak, że aptekarze zmienią zdanie. Już zapowiedziano, że będzie drugie spotkanie w tej sprawie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group