Zwycięstwo pilanek

21.01.2017   Autor: Magdalena Lach
---

W 17. kolejce Orlen Ligi siatkarki Enea PTPS Piła podejmowały na własnym parkiecie przedostatni zespół ligowej tabeli Legionovię Legionowo. Podopieczne Jacka Pasińskiego nie pozostawiły złudzeń niżej notowanym rywalkom, pokonując zespół z Mazowsza 3:0.

Dla pilanek było to 7. zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach. Po fatalnym falstarcie w poprzedniej kolejce z Pałacem Bydgoszcz, pilanki zapewne chciały szybko wrócić na właściwe tory i zrehabilitować się za słabe widowisko w na wyjeździe.

Jak się okazało, prezentacja nowego sponsora zespołu potwierdzona została doskonałym wynikiem na parkiecie hali przy ul. Żeromskiego w Pile. Siatkarki Pasińskiego niesione dopingiem swoich kibiców wygrały pewnie premierowego seta 25:20. Kolejne dwie odsłony to pełna kontrola gospodyń. Najwięcej emocji było w drugim secie, gdzie zawodniczki z Mazowsza zdobyły 21 oczek. W trzecim i jak się okazało ostatnim secie, ponownie lepsze były pilanki. PTPS wygrał tego seta do 18 i cały mecz w stosunku 3:0.

PTPS Piła - Legionovia Legionowo 3:0 (25:20, 25:21, 25:18)

W 18. kolejce zespół z Piły zagra na wyjeździe z zespołem Developres Rzeszów 29.01. o godz. 15:00.