Nowa karetka dla szpitala w Czarnkowie

06.01.2017   Autor: Klaudia Michalska
---

W czarnkowskim szpitalu pojawiła się nowy ambulans. Dotychczasowe karetki to już 10 latki z przebiegiem w sumie ponad miliona kilometrów, dlatego powiat wraz z miastem postanowił zakupić nowy samochód za ponad ćwierć miliona złotych.

- Udało nam się w porozumieniu z władzami samorządowymi naszego powiatu dokonać zakupu nowej karetki transportowej. Myślę, że jest ona bardzo ważnym elementem bezpieczeństwa zdrowotnego dla naszych mieszkańców. Dotychczas posiadaliśmy dwie karetki transportowe ale niestety mają one już powyżej 500 tysięcy kilometrów i nie stanowią, nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa. - tłumaczy Krzysztof Wywrot,dyrektor ZZOZ w Czarnkowie

Nowy ambulans został sfinansowany w całości z pieniędzy powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego oraz miasta i gminy Czarnków w kwocie 160 tysięcy złotych. To kolejny nowoczesny sprzęt zakupiony ze środków powiatu. Po uroczystym przekazaniu karetki odbywała się konferencja, podczas której zaprezentowano również nowy sprzęt na oddziałach czarnkowskiego szpitala. Między innymi za kwotę ponad 100 tysięcy złotych zakupiono defibrylator i monitor modułowy na OIOM oraz stanowisko do resuscytacji noworodków.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group