Podsumowano program rehabilitacji

02.12.2016   Autor: Artur Maras
---

W Domu Pomocy Społecznej w Pile podsumowano projekt pt. „Rehabilitacja aktywna i fizykoterapia w chorobach neurologicznych”. Dzięki niemu niemal 70 osób z chorobami neurologicznymi z pięciu powiatów mogło skorzystać pod okiem specjalistów z bezpłatnej rehabilitacji.

- Jeżeli chodzi o jednostki neurologiczne, to możemy jasno stwierdzić, że rehabilitacja po leczeniu szpitalnym i farmakologicznym to jeden z największych elementów, który pozwala pacjentom wrócić do normalnego życia i do niezależności. Oczywiście takie jak mogą osiągnąć bo musimy podkreślić, że nie we wszystkich jednostkach jest to możliwe. Także myślimy, że naprawdę udało nam się pomóc pacjentom w tych dolegliwościach i mamy nadzieję, że wrócą do nas za rok jeżeli projekt będzie jeszcze raz realizowany - mówi Anna Rubik, fizjoterapeuta

A dzięki współfinansowaniu ze środków z Państwowego Funduszu Ochrony Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, projekt był realizowany już po raz czwarty.
Z dwutygodniowych turnusów rehabilitacyjnych zupełnie za darmo skorzystało w tym roku 66 mieszkańców powiatów: pilskiego, chodzieskiego, złotowskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, oraz wągrowieckiego. Każdy z nich odbył 40 zabiegów pod okiem specjalistów, w tym fizjoterapeutów oraz osteopaty. Organizatorem projektu było Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Pile.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group