Powiat uczci Powstanie Wielkopolskie

20.11.2016   Autor: Jakub Sierakowski
---

Powiat Czarnkowsko – Trzcianecki chce uczcić pamięć Powstania Wielkopolskiego. W związku z tym planuje wykonać kilka inwestycji. Wszystko po to, by pamięć o jednym z nielicznych w historii Polski zwycięskim zrywie, nie zaniknęła.
 
- Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości. Żebyśmy nie zapomnieli nigdy o tych wydarzeniach, aby to trwało zawsze i aby to kultywowanie pamięci było również kultywowaniem niepodległości tych ziem. I to jest bardzo ważne, zachowanie w tradycji, zachowanie w pamięci. Chcemy wspólnie uczcić 100 - lecie Powstania , ale i wspólnie zapoczątkować ruchy, które zmierzają do tak ważnych inwestycji - mówi Tadeusz Teterus, starosta czarnkowsko-trzcianecki.
 

" target="_blank">

Na inwestycje związane z uczczeniem Powstania Wielkopolskiego mają złożyć się trzy rzeczy. Powstanie mural, który zostanie namalowany na ścianie starostwa powiatowego, od strony parkingu. Na Placu Wolności stanie pomnik, upamiętniający osoby, które zginęły w walkach o wyzwolenie Czarnkowa. Władze powiatu chcą również stworzyć okolicznościowy album z fotografiami z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Starostwo na te inwestycje zamierza przeznaczyć 120 tysięcy złotych, z czego ponad 66% będzie stanowić dofinansowanie z Unii Europejskiej. Prace nad wspomnianymi elementami mają zostać ukończone w latach 2017-2018. Obecnie mieszkańcy Czarnkowa w holu starostwa powiatowego mogą oglądać wystawę poświęconą Powstaniu Wielkopolskiemu. Znajduje się tam między innymi makieta pomnika, zdjęcia czy film przygotowany przez TV ASTA.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group