Co z targowiskiem?

08.11.2016   Autor: Redakcja
---

Wracamy do tematu wałeckiego targowiska. Władze Wałcza chciały poszukać odpowiedniego miejsca na lokalizację rynku. Nie pomógł konkurs skierowany do architektów na zagospodarowanie przestrzeni przy targowisku. Handlujący natomiast twierdzą, że inna lokalizacja rynku to ich koniec.

Władze Wałcza zastanawiają się nad lokalizacją waleckiego targowiska. Rozwiązaniem miał być konkurs dla architektów jednak propozycje nie okazały się satysfakcjonujące. Przyznano nagrody finansowe ale nie wyłoniono zwycięzcy. Liczono na to, że architektom uda się znaleźć nowe miejsce dla rynku.

Targujący domagają się zadaszenia rynku. Według nich infrastruktura na targowisku potrzeba modernizacji. Podchodzą oni sceptycznie do ewentualnych przenosin rynku.

Mieszkańcy Wałcza również niechętnie wypowiadają się na temat przenosin rynku. Działające od ponad dwudziestu lat targowisko wpisało się w obraz miasta. Zwracają natomiast uwagę na potrzebę zadaszenia.

W najbliższych ma odbyć się spotkanie handlujących z burmistrzem Wałcza. Temat jest także omawiany przed radnych miejskich. Jaka przyszłość czeka handlujących na wałeckim targowisku?

Przeczytaj więcej o: walcz, targowisko,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group