Nowy inwestor i nowe miejsca pracy w Pile

04.11.2016   Autor: Paweł Różycki

Firma Thule otworzy nowy zakład produkcyjny w Pile. Jego otwarcie zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku.

Na zwołanej przez prezydenta Piotra Głowskiego konferencji prasowej, dyrektor operacyjny firmy Thule Jeroen Bronnenberg poinformował, że spółka zdecydowała się na utworzenie nowego zakładu produkcyjnego w Pile. Budowa powinna rozpocząć się jeszcze w ostatnim kwartale 2016 roku, a zakończyć w połowie roku 2017. Zakład w Pile będzie miał powierzchnię 13.500 metrów kwadratowych i w pierwszej fazie swojego funkcjonowania będzie zatrudniał około 100 pracowników. Rozpoczęcie produkcji zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku.
Jeroen Bronnenberg podkreślił, że fabryka zajmująca powierzchnię 13.500 metrów kwadratowych nie poprzestanie na zatrudnieniu wyłącznie około 100 pracowników. Dalszy rozwój inwestycji spowoduje zwiększenie ilości miejsc pracy w zakładzie. Pracę znajdą tam osoby z różnym wykształceniem o różnych specjalnościach, jak np. technicy, inżynierowie, kierownicy, specjaliści BHP, księgowi oraz osoby niezbędne do produkcji. Firma położy również nacisk na zatrudnienie pracowników, którzy zostaną specjalnie wykwalifikowani do pracy w fabryce.

Prezydent Piły Piotr Głowski wskazał na mocno napięty harmonogram powstania inwestycji, zarówno po stronie inwestora jak i miasta, które zapewni odpowiednie sieci energetyczne i gazowe niezbędne do powstania zakładu. Dodał również, że nowe produkty firmy Thule wytwarzane w zakładzie w Pile to dodatkowy atut dla osób tam zatrudnionych.

Zakład w Pile będzie wytwarzał zupełnie nowe produkty firmy Thule oraz bagażniki do przewozu rowerów. Inwestycja nie będzie miała wpływu na już istniejący zakład Thule w Hucie Szklanej, lecz stanowi rozszerzenie działalności spółki w Polsce.

Firma Thule to jeden z największych na świecie producentów bagażników na rowery, bagażników sportowych, walizek podróżnych, obudowy na telefony, tablety i laptopy oraz toreb na aparaty fotograficzne. Jest obecna na 139 rynkach na całym świecie.

Zapis całej konferencji prasowej publikujemy poniżej:

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group