Asta Video Fest

WTZ w Trzciance otrzymają nową siedzibę

05.10.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

Archiwum Agencji Nieruchomości Rolnych z tego miejsca wkrótce zniknie. Do końca roku archiwum będzie przeniesione do Piły. Dzięki temu pomieszczenia po agencji zostaną wolne.

Już wiadomo, że to miejsce będzie przeznaczone dla Warsztatów Terapii Zajęciowej. Tu na pewno podopieczni warsztatów będą mieć lepsze warunki do prowadzenia zajęć. Teraz WTZ działa w pomieszczeniach wynajmowanych w budynku Domu Pomocy Społecznej. Miejsce to nie jest nawet przystosowane dla niepełnosprawnych. Codziennie muszą pokonywać bariery architektoniczne, aby móc uczestniczyć w warsztatach.

Stąd pomysł, by pod nową siedzibę warsztatów przystosować pomieszczenia po archiwum ANR. Jednak pojawił się problem, bo Agencja Nieruchomości Rolnych nie może bezpłatnie oddać budynku WTZ-tom. Może jedynie przekazać go samorządowi i to też nie bezwarunkowo

- Musimy pewne warunki spełnić, dlatego też musimy opracować plan miejscowy, który będzie przekształcał ten obiekt i ten teren wokół tego obiektu na inną działalność, na działalność związaną ze służbą zdrowia, z kulturą, ze sportem
- tłumaczy Krzysztof Czarnecki, burmistrz Trzcianki.

Na tej podstawie gmina będzie mogła wystąpić do Agencji Nieruchomości Rolnej o przekazanie tego obiektu. Jeśli budynek przy Grunwaldzkiej 14 zostanie przekształcony, to automatycznie będzie mógł zostać przekazany WTZ-owi.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group