Chcą powrotu fotoradaru na drodze Piecnik-Mirosławiec

30.08.2016   Autor: Redakcja
---

Fotoradar w Piecniku - radni i burmistrz Mirosławca przesyłają apel o zamontowanie urządzenia w miejscu gdzie dochodzi do coraz większej ilości wypadków.

Do tej pory prośby były odrzucane przez Generalną Inspekcję Transportu Drogowego. Czy tym razem uda się przekonać instytucję do zamontowania fotoradarów?

Zwielokrotniła się liczba wypadków, głównie na łuku w Piecniku, gdzie wcześniej stał fotoradar. Nie możemy zgodnie z ustawą, która obowiązuję od pierwszego stycznia, gmina nie może dysponować fotoradarem. Nie możemy też zostawić pustego słupa musieliśmy go zdemontować. Poprosiliśmy Generalną Inspekcję Transportu Drogowego o przejęcie fotoradaru jednak nie wyraziła ona zainteresowania tym pomysłem. W tej chwili ponawiamy prośby. Niestety są one podparte statystykami ofiar śmiertelnych i poszkodowanych, którzy trafili do szpitali. Może to przemówi do inspekcji i fotoradar albo odcinkowy pomiar prędkości się pojawi - tłumaczy Piotr Pawlik, burmistrz Mirosławca.

Apel został przyjęty podczas sesji rady miasta. Zdecydowano również o przekazaniu środków na bieżące remonty dróg gminnych, przebudowę chodnika przy ulicy Słowackiego, czy zakup auta do przewozu osób niepełnosprawnych. Na te inwestycje zostanie przeznaczone prawie czterysta tysięcy złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group