Targowisko w Czarnkowie zamknięte na czas remontów

07.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

W Czarnkowie nie ma targowiska miejskiego. Plac przy ulicy Pocztowej został zamknięty. Jest to skutek robót drogowych, które mają rozpocząć się od przyszłego tygodnia na przyległych do bazaru ulicach.

Targowisko miejskie w Czarnkowie zamknięte. Na skutek rozpoczęcia prac związanych z remontem ulicy Pocztowej i Ogrodowej z placu zniknęły stragany. W ich miejscu od przyszłego tygodnia staną maszyny budowlane. Ale nie zaplanowano alternatywnej lokalizacji dla miejskiego bazaru.

O całkowitym zamknięciu czarnkowskiego targowiska zadecydował Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich, który jest odpowiedzialny za remont ulic przy bazarze. Prace będą polegały na wymianie nawierzchni i podbudowy co wiąże się z powstaniem w tym miejscu głębokich wykopów. Dlatego zarząd zalecił miastu zawieszenie handlu przy ulicy Pocztowej. Burmistrz Czarnkowa tłumaczy że nie było innego rozwiązania, bo w mieście brakuje alternatywnego placu na tymczasowe targowisko.

- To miejsce musi spełniać wiele wymogów. To nie jest tak, że my sobie wyznaczymy jakiś tam plac, jakąś łączkę i tam przeniesiemy tych handlujących. Tam musi być spełniony cały szereg warunków sanitarnych, warunków higienicznych, dojazdowych i tak dalej. A my takiego placu na dzień dzisiejszy niestety nie mamy – mówi Grzegorz Kaźmierczak, zastępca burmistrza Czarnkowa.

Dlatego mieszkańcy Czarnkowa będą musieli pogodzić się z faktem, że targowiska w mieście przez najbliższe miesiące... nie będzie. Prace przy ulicy Pocztowej i Ogrodowej mają rozpocząć się już w przyszłym tygodniu. Od tego czasu kierowcy będą mogli poruszać się tylko jedną stroną jezdni w kierunku od obwodnicy do ronda Jana Pawła II.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group