Okonek wyda dwa miliony na nowe inwestycje

07.08.2016   Autor: Klaudia Michalska
---

W gminie Okonek zakończyła się realizacja inwestycji drogowych. Teraz miasto przygotowuje się na kolejną długo oczekiwaną inwestycję jaką jest budowa kanalizacji i wodociągów w prawej części miasta. Koszt tych prac ma pochłonąć blisko 2 miliony złotych.

- Są to inwestycje długo wyczekiwane, to znaczy że mieszkańcy z radością je będą przyjmować. Na pewno początkowo będą to zdecydowanie utrudnienia, dlatego że przy kanalizowaniu czy wodociągowaniu będziemy mówili o rozkopanym chodniku czy rozkopanej jezdni. Niemniej jednak inwestycja ta będzie przeprowadzana w sposób jak najmniej przeszkadzający mieszkańcom. Chyba o tym przekonywać nie trzeba nikogo, że wodociągi i kanalizacja to są rzeczy podstawowe – mówi Małgorzata Sameć, burmistrz Okonka.

Inwestycja ta ma objąć sześć ulic m.in. ulicę Niepodległości, Lipową czy Chojnicką. Miasto na kanalizację wyda blisko 2 miliony złotych. Prace prawdopodobnie ruszą jeszcze w tym roku.

Zakończyły się już remonty dróg. Przy współpracy z powiatem złotowskim zmodernizowana została droga z Okonka do Łomczewa. Koszt remontu tego trzykilometrowego odcinka to pół miliona złotych. Ponadto w kilku wioskach gminy Okonek pobudowano nowe chodniki, na drogach wylano asfalt, na przykład w Podgajach. Łącznie na drogowe inwestycje Okonek wydał w tym roku niemal milion złotych.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group