Apel o remont drogi

15.07.2016   Autor: Redakcja
---

Starosta wałecki z apelem o remont drogi wojewódzkiej Wałcz-Gostomia. Zła nawierzchnia czy gęsto osadzone drzewa to tylko niektóre z zarzutów kierowców wobec zarządcy drogi. Na tej drodze często dochodzi do wypadków.

Droga z Wałcza do Gostomii to jedna z najgorszych tras dla kierowców. Brak pobocza, gęsto osadzone drzewa czy zła nawierzchnia drogi to niektóre z zarzutów kierowanych do zarządcy drogi.

Droga w tym miejscu jest fatalna, szczególnie na odcinku Chwiram-Gostomia. Jest to przyczyna wielu wypadków do których tam doszło. - mówi Ryszard Grzywacz, taksówkarz

Na tej drodze często dochodzi do wypadkow. Jeden z nich zakończył sie śmiercią dwudziestoszescioletniej mieszkanki gminy Wałcz. Potwierdzają to policyjne statystyki.

Odnotowaliśmy od początku tego roku do 11 lipca na tej trasie dziesięć zdarzeń drogowych, w tym jeden ze skutkiem śmiertelnym. - mówi mł.asp. Beata Budzyń, rzecznik prasowy KPP w Wałczu

Kierowców wspiera starosta wałecki ktory wystąpił z apelem do zarządcy drogi którym jest zachodniopomorski zarząd dróg wojewódzkich. Prosi on miedzy innymi o poprawę nawierzchni drogi. A z tej trasy korzystają miedzy innymi kierowcy z wielkopolski którzy chcą dotrzeć na wybrzeże.

Mieszkańcy Wałcza i powiatu wałeckiego również zwracali się do mnie aby podjąć takiem działania , rozmawiałem z dyrektorem zarządu dróg wojewódzkich i mam nadzieję, że w planach na przyszły rok znajda się środki na remont tej drogi. - mówi starosta wałecki, Bogdan Wankiewicz

Władze powiatu wałeckiego w najbliższym czasie maja sie spotkać z z władzami województwa aby rozmawiać o wykonaniu prac na tej drodze juz w przyszłym roku. Dzieki temu bedzie można rowniez myślec o przygotowaniu pobocza dla pieszych i rowerzystów. Czy wykonanie prac modernizacyjnych zapobiegnie dalszym wypadkom?

Przeczytaj więcej o: walcz, Chwiram, gostomia, droga wojewódzka nr 178,

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group