Jak będzie wyglądać Piła za 20 lat?

17.06.2016   Autor: Artur Maras
---

Miasto zielone i nowoczesne, z dobrymi drogami, rozwijającymi się uczelniami i miejscami pracy – tak Piła ma wyglądać za 20 lat. Dzisiaj zaprezentowano strategię rozwoju miasta do 2035 roku. Na ponad 100 stronicowym dokumencie znalazły się analizy i prognozy oraz kierunki rozwoju miasta. Prace nad dokumentem trwały ponad rok.

Strategia rozwoju Piły do 2035 roku zawiera optymistyczne prognozy. Dokument liczy ponad 100 stron i powstał w 1,5 roku. Poprzedzały go analizy i konsultacje z mieszkańcami. W tym z przedstawicielami różnych grup. Opracował ją instytut z Wrocławia.

Druga część strategii dotyczy kapitału ludzkiego. Miasto ma przyciągać i zatrzymywać swoją ofertą młodych ludzi. Wszystko ma być umiejętnie zarządzane w ramach tzw smart city czyli miasta inteligentnego. Rozwiązania zaproponowane w strategii mają być dla Piły drogowskazem.

- Dla kogoś kto nie ma wytyczonego portu to każdy wiatr jest zły i dla nas również ta sytuacja musi być jasna i oczywista. Wtedy kiedy wiemy dokąd zmierzamy, gdzie jest ten cel, jak chcemy żeby miasto wyglądało za 10 za 15, czy za 20 lat, to tylko wtedy jest szansa na to, że to się spełni - tłumaczy Piotr Głowski, prezydent Piły.

Gmina czeka jeszcze na opinie inspektoratu ochrony środowiska , które ma ocenić wpływ strategii na otaczająca przyrodę. Potem najprawdopodobniej w sierpniu strategia zostanie poddana pod głosowanie na sesji miasta.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group