Nowe działki na sprzedaż i ulgi dla działkowców

27.04.2016   Autor: AK
---

Niewielkie zmiany w budżecie, zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego oraz zwolnienie z opłat targowiskowych działkowców, to tylko nieliczne punkty, którymi zajmowali się rajcy miejscy. Sesja Rady Miasta w Pile odbyła się w miniony wtorek.

Radni podczas sesji zmienili plany zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Kazimierza Wielkiego oraz centrum miasta. Chodzi szczególnie o teren w rejonie dworca PKS. Uchwała da możliwość w przyszłości na doprecyzowanie gęstości zabudowy w tym miejscu oraz na określenie minimalnej wysokości nowych budynków. Ale najważniejsza informacja, to ta o uwolnieniu kolejnych działek pod budowę.

- W rejonie Różanej Drogi plan wyznacza nowe tereny pod zabudowę mieszkalną jednorodzinną, te tereny są średnio przydatne pod zabudowę, jednak gmina cierpi na brak terenów mieszkaniowych i dlatego wykorzystujemy każdą możliwą przestrzeń, którą da się zagospodarować. Tam będzie około trzydziestu działek - informuje Iwona Wojtecka, dyrektor Miejskiej Pracowni Urbanistycznej.

Te działki w rejonie ulic Różanej Drogi i Żeleńskiego teraz po wprowadzeniu zmian w planie zagospodarowania przestrzeni zostaną wydzielone i wystawione na sprzedaż. Na razie nie wiadomo, kiedy miasto ogłosi przetarg na nie.

Za to już wiadomo, że działkowcy nie będą musieli już płacić tak zwanej opłaty targowiskowej, handlując na rynku. Radni zwolnili ich z tych opłat. - Ludzie, którzy we własnym zakresie w ogródkach przydomowych, na działkach uprawiają owoce, warzywa i kwiaty, będą mogli nieodpłatnie handlować tymi wyrobami, produktami na naszym targowisku nie płacąc dodatkowych opłat - tłumaczy Lucjan Szutkowski, przewodniczący komisji gospodarki w Radzie Miasta w Pile.

Nie jest jednak pewne, czy wojewoda nie zakwestionuje tego zapisu, który faworyzuje działkowców. Radni zastosowali bowiem tak zwany wymyk prawny, aby ułatwić życie drobnym handlowcom, mając nadzieję, że te ulgi zyskają akceptację, także w samorządzie wojewódzkim.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
Pogoda
PIŁA Pogoda
Więcej informacji
PROGRAM TV ASTA
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group