Jakie inwestycje w regionie?

17.04.2016   Autor: Redakcja
---

Przebudowa drogi za 16 mln złotych w Krajence, 2 miliony na termomodernizację trzech budynków w Mirosławcu i fotowoltaika z 200 tysięcy w Pile – takie inwestycje są realizowane i planowane w najbliższym czasie w naszym regionie.

 

W naszej gminie, w Skórce powstanie zupełnie nowy most. Most, który do tej pory znajdował się na rzecze Głomii zostanie wyburzony, a drugi most zostanie wybudowany w miejscowości Żeleźnica. Położony zostanie również asfalt od Dolnika i Paruszki w kierunku Żeleźnicy – mówi Stefan Kitela, burmistrz Krajenki.

Przebudowy doczeka się także ulica Złotowska w Krajence. Koszt tych inwestycji to około 16 mln zł, środki pochodzić będą z budżetu województwa wielkopolskiego. Inwestycja ta ma zostać ukończona jeszcze w bieżącym roku. Za nim jednak do niej dojdzie, gmina wyremontuje drogę z Łońska do ul. Władysława Jagiełły w Krajence – pozwoli ona na poprowadzenie ruchu podczas przebudowy ulicy Złotowskiej znajdującej się w biegu drogi 188, a tym samym zminimalizowanie nieuniknionych utrudnień komunikacyjnych.

Z kolei dwa miliony złotych planują wydać władze Mirosławca na termomodernizację trzech budynków. Środki na te inwestycje mają pochodzić z funduszy zewnętrznych. Władze miasta chcą zmodernizować przychodnię zdrowia, budynek socjalny na stadionie miejskim oraz świetlicę wiejską w Łowiczu Wałeckim. Podczas remontu zostaną również zamontowane panele fotowoltaiczne. Dzięki temu będzie można otrzymywać darmowy prąd. Radni postanowili przegłosować te projekty podczas ostatniej sesji rady miasta. Inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku.

Piła, podobnie jak Mirosławiec, również stawia na fotowoltaikę, czyli produkcję prądu z energii słonecznej. Na ternie Spółki Wodno-Ściekowej "Gwda" oddano do użytku panele słoneczne. Instalacja ma moc 40 kW a jej powierzchnia to blisko 500 m2. Uzyskany w ten sposób prąd będzie wykorzystywany na potrzeby oczyszczalni. Koszt budowy instalacji wyniósł około 200 tys zł. Inwestycja zwróci się za 15 lat.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się nim:

Komentarze
© Copyrights 2019 asta24.pl Agencja Interaktywna Sun Group